Як поводитись у громадському транспорті?

Як поводитись у громадському транспорті?

Як поводитись у громадському транспорті?

Доїхати з дому до школи, встигнути на тренування чи на гурток з танців, провідати родичів та багато, багато інших справ чекають на нас та наших дітей кожного дня. І зазвичай, усі місця куди треба встигнути знаходяться в різних точках міста.

Добиратися на таксі дорого, машини немає або вона в ремонті, тому найоптимальнішим транспортом для пересування стає громадський транспорт, всім нам відомі маршрутки, автобуси, тролейбуси, трамваї та метро.

Наземний транспорт завжди переповнений людьми, особливо в час пік. Всі поспішають, штовхаються. На території кам’яних джунглів кожен за себе. Особливо важко в таких умовах дітям, котрі менші на зріст, ще не достатньо досвідчені, лякливі та в непередбачуваних обставинах панікують та губляться. Тому, важливо дотримуватися правил поведінки у громадському транспорті, навіть коли малеча з батьками, а тим паче коли подорожує самостійно.

Отже, як поводитись у громадському транспорті. Чекаючи на зупинці маршрутку або автобус, необхідно стояти так, аби не заважати потоку людей, що буде виходити транспорту, щоб потім вільно зайти. У гіршому випадку дитину штовхатимуть або випадково травмують. Чекаючи на метро, на станції, не заходьте за окреслену білу лінію, це небезпечно для життя, можна потрапити під потяг! Заходячи до салону не розштовхуйте пасажирів ліктями. Поводьтеся ввічливо та тримайтесь за поручень, аби при русі метро, маршрутки або автобусу не впасти. Зайшовши до салону краще зайняти вільне місце, якщо воно є. Але, якщо поруч з вами стала літня людина потрібно поступитися місцем. У громадському транспорті краще зняти з плечей рюкзак, сумку та тримати їх у руках, щоб не заважати іншим пасажирам та аби вас не обікрали. У транспорті не слід їсти морозиво, тістечка, не пити напої (можна забруднити свій одяг та одяг пасажирів та й це небезпечно для здоров’я – їжа може потрапити в дихальні шляхи). Під’їжджаючи до своєї зупинки необхідно повідомити водію, що вам потрібно вийти або натиснути спеціальну кнопку, що знаходиться у більшості маршруток або автобусів біля вхідних дверей. Виходячи не штовхайтеся, пропускайте старших людей та допомагайте інвалідам, стареньким або людям з валізами. Якщо у вагоні метро багато людей, пропустіть один-два потяги аби не бути задавленими людьми. Перебуваючи в метрополітені на ескалаторі будьте готові до того, що він може зупинитися в будь-який момент. Тому, щоб не впасти міцно тримайтеся за поручень. Ці найелементарніші правила, має знати кожна дитина, а тим більше дорослий. Дотримання правил захистить Вас і Ваших рідних від небезпеки, що чатує неуважних пасажирів у громадському транспорті та сприятиме підвищенню культури населення.

Автор: Бучинська Юлія

Про Песик Гавчик

Песик Гавчик - це Ваш надійний помічник. Веб-портал "Дитяий довідник Львова" - це його улюблене місце для проведення вільного часу. Йому дужеподобається спілкуватись з Вами. Чим більше він спілкується з людьми, тим більше він вбирає в себе людського і, хто зна, може колись перетвориться на людину...