Секрет щастя дитини

Секрет щастя дитини

Секрет щастя дитини зрозуміти насправді дуже легко, давайте почнемо. “Людина така, яким є її уявлення про щастя” – говорить народна мудрість. “Щастя – це коли тебе розуміють” – говорить герой одного з кнофільмів. Усього п’ять слів, а сенсу – цілий Всесвіт! На перший погляд, все просто, лаконічно і конкретно. Але в той же час фраза вражає своєю об’ємністю і глибиною сприйняття. І все ж, що таке розуміння? Згідно із філософським словником, “розуміння” – це процедура сприймання і відродження сенсу в процесі його інтерпретації, реконструкція первісного задуму. Іншими словами – це те, що потрібно розшифрувати, відтворити зі слів іншої людини. Без розуміння не може жити будь-яка жива істота, а людина – тим більше! Носити в собі вантаж проблем і хвилювань важко для кожної людини, але особливо нестерпним він є для дітей. Дитинство – це особливий період у людському житті, який залишає незгладимий слід у вихованні особистості. Більше того, саме в дитинстві формуються найголовніші особистісні характеристики дорослої людини.

Дитина мислить образами, картинками, формами. На першому місці у неї емоції, почуття і відчуття. Це її світ! І дорослим, часом, дуже складно прийняти і зрозуміти критерії дитячого сприйняття. Але зробити це необхідно! Кожного дня, спілкуючись з однолітками, дитина вбирає, пропускає через себе масу інформації, відчуває різні почуття і найбільш гостро потребує того, щоб її вислухали. Це головна потреба маленької душі. Дитина хоче, в першу чергу, віддати почуття і емоції, що накопичилися за день, вони буквально переповнюють її зсередини, поділитися з кимось, “розвантажити” душу. Дитяча душа – неймовірно тендітна і тонка матерія, з незміцнілою і вразливою психікою, і часто дитина не в силах сама упоратися з купою проблем, що навалюються на неї. Їй просто необхідна допомога з боку дорослих! Це – як у випадку з конструктором: малюк сам склав весь конструктор, але однієї деталі все ж не вистачає, і тоді він шукає, мучиться, страждає, а знайти правильне рішення не може! Ось тоді допомога дорослих просто необхідна! Батьки ж, в силу різних причин, зазвичай не знаходять часу для того, щоб поспілкуватися з дитиною, тим самим залишаючи її сам на сам з непомірним для її душі емоційним вантажем. Добре ще, якщо це радісні і приємні відчуття, але бувають моменти, коли дитині, як повітря, необхідно поділитися з дорослими своїми хвилюваннями, проблемами, або навіть бідою. І якщо вона не знаходить належного розуміння, то може статися емоційний душевний зрив або надлом, наслідки від якого часом відчуваються впродовж усього подальшого життя.

Недарма науковці і психологи радять шукати коріння усіх психічних проблем людини в її дитинстві та юності. Моя знайома, педагог за покликанням, а не тільки за освітою, вирішувала цю проблему наступним чином. Кожен день, прийшовши зі школи, вона разом з дітьми сідала за великий круглий стіл обідати. У спокійній, невимушеній обстановці діти розслаблялися, їли і спілкувалися. Мама вислуховувала всі шкільні новини, дитячі коментарі до них, події, що відбулися за день. Особливо пильної уваги заслуговували образи, проблеми з оцінками, спілкування з однолітками та друзями. Процес душевної релаксації часом затягувався на цілу годину, зате діти вставали з-за столу не тільки ситими, але, і це найголовніше, спокійними і врівноваженими. Після обіду вони відпочивали, потім робили уроки, і більше ніщо їх не хвилювало і не відволікало від занять. Виявляється, секрет щастя дитини простий – дитині потрібно зовсім мало, щоб її вислухали і зрозуміли, щоб поруч була рідна людина, яка зрозуміє тебе і прийде на допомогу, коли їй важко!

Секрет щастя дитини полягає, насамперед у розумінні та сприйнятті її як окремої, відмінної від інших особистості, зі своїми власними інтересами і потребами, це безмірна повага та непідробний постійний інтерес до її духовного, внутрішнього світу. Зрештою – це просто відчуття дитиною безмежної любові і турботи про неї з боку як своїх батьків, так і людей, які знаходяться поруч з нею в навколишньому світі!

Піклуйтесь про своїх дітей, розумійте їх, допомагайте цікаво проводити час, у виборі дитячого дозвілля Вам допоможе Дитячий довідник Львова.

Автор: Катерина Іваненко ekaterina.buky(at)gmail.com

Про Песик Гавчик

Песик Гавчик - це Ваш надійний помічник. Веб-портал "Дитяий довідник Львова" - це його улюблене місце для проведення вільного часу. Йому дужеподобається спілкуватись з Вами. Чим більше він спілкується з людьми, тим більше він вбирає в себе людського і, хто зна, може колись перетвориться на людину...