Роль мами в житті дитини

Роль мами в житті дитини

Роль мами в житті дитини важко переоцінити. У попередній статті ми говорили про роль батька в житті дитини, тепер потрібно з’ясувати у чому ж полягає роль мами в житті дитини.
Материнська любов – почуття, яке не має меж і не підпорядковується жодним правилам. Більшість малюків з дитинства сприймають материнську турботу як належне і ніколи не задумуються про сутність маминих почуттів. Дійсно, матір – то єдина людина, яка любить своїх дітей просто так, безкорисно. Її любов не залежить навіть від Вашої взаємності, і пояснення тому одне – Ви її кровиночка.
У дитячому садочку для Вас проявом материнської любові були Ваші здійснені бажання: іграшки, солодощі, дитячі атракціони. У шкільному віці бажання уже інші та мама і далі намагалась їх здійснити, так у Вас з’являлись новенькі туфельки, такий омріяний велосипед і перші парфуми. Згодом, невтомно працюючи, мама везла Вас на море, допомагала вступити до престижного університету. Здавалось, так буде все життя, адже мама – то маленька фея, яка здійснює всі без виключення бажання. Матір, справді, завжди старатиметься, щоб у Вас все було як найкраще, але дорослішаючи, варто зрозуміти, що мама – не всемогуча чарівниця, а просто людина, яка Вас любить більше всього у житті. Іноді її любов може бути сліпою, схожою навіть на одержимість. Від такої любові часто страждають діти і, в першу чергу, самі матері. Річ у тому, що любов та повага – це почуття, які практично не існують одне без одного, а фанатична любов не залишає майже жодного місця для поваги. Щоб материнська любов не стала тягарем, потрібно, перш за все, виховувати у собі елементарну повагу – матері до малюка, а малюка до матері. Любляча мама, що поважає свою дитину, завжди прагнутиме до гармонії у стосунках з нею, тому не нав’язуватиме лише свою правду, а дитина, якій не чуже почуття поваги до матері, зрозуміє, що іноді навіть надмірна материнська ласка – не що інше, як прояв безмежної любові, який варто цінувати, а не осуджувати.
Найважливішими у стосунках між матір’ю та дитиною є любов, повага та довіра. Однак, якщо перше дається матері Богом разом із природним материнським інстинктом, то все інше – результат величезної роботи над собою. Матерям потрібно не сліпо любити дітей і мовчки потурати усім їхнім забаганкам, а спілкуватись з дітьми на різні теми, власним прикладом учити добрим ділам, але при цьому завжди цінувати в дитині індивідуальність, і звичайно побільше часу проводити ігрових майданчиках. Тоді у стосунках буде і довіра, і повага, і взаєморозуміння… Пройде час, малюк подорослішає та неодмінно зрозуміє, що щастя не в тому, коли поруч добра фея із дитячої казки, а коли у тебе є мама!

Автор: Юлія Пильнова 

Про Песик Гавчик

Песик Гавчик - це Ваш надійний помічник. Веб-портал "Дитяий довідник Львова" - це його улюблене місце для проведення вільного часу. Йому дужеподобається спілкуватись з Вами. Чим більше він спілкується з людьми, тим більше він вбирає в себе людського і, хто зна, може колись перетвориться на людину...