Причини дитячої агресії

Причини дитячої агресії

Причини дитячої агресії

«Дітям більше потрібен приклад для наслідування, ніж критика» Ж. Жубер

Пригадуючи слова матері, я завжди дивуюсь, як така доброзичлива і уважна до усіх жінка, могла у дитинстві бути дратівливою та агресивною «пацанкою», які причини дитячої агресії. Безумовно, дуже часто батьки задаються питанням «Чому моя дитина настільки агресивна?» ,«А наш Петро був таким милим хлопчиком, звідки в нього стільки негативу?», або «Що я роблю не так?!». Дорогі батьки, спішу вас заспокоїти! Це нормальний процес! Звичайно, якщо Ви самі своїми діями не доводите дитину до такого стану.
Спершу пригадайте, як зазвичай починається і продовжується Ваш день. Чи посміхаєтесь Ви до своєї дитини, або часом навіть забуваєте побажати доброго ранку? Залишаєте Ви свій негатив на роботі, або виливаєте його на близьких та родичів?
агресія дитиниПричини дитячої агресії слід шукати в здатності дитини навчатись та повторювати за своїми батьками. Намагайтесь не показувати своєї агресії вдома взагалі, навіть коли Вам здається, що дитина Вас не чує. Пам’ятайте — найголовніше це наповнювати дім максимально доброю енергетикою. Всі ми знаємо, що діти вчаться шляхом моделювання ролей, копіюючи нас. Звідси можна винести дуже важливе правило — не навчайте дітей агресії. Зовсім не треба радити дитині вдарити стілець, підвіконня, дерево або лавку, об які вдарилась дитина. Таким чином, у малюка виробляється вже стійкий рефлекс: якщо мені боляче — треба бити. І не дивуйтеся, що після таких ваших настанов, можливо, незабаром доведеться звертатися до психологів з питанням зайвої агресивності Вашої дитини. Причинами дитячої агресії може також бути безпорадність батьків, поступливість, відсутність меж при вихованні, все це може сприяти виникненню неконтрольованої дитячої агресії. Отже, батьки повинні бути тверді і рішучі в своїх вимогах і заборонах. В іншому випадку дитина буде лише маніпулювати вашими слабкостями.
Більшість психологів впевнені, що надмірно агресивну поведінку дитини, яка виходить за рамки (наприклад, коли дитина в істериці, не припиняючи, кричить, б’є ногами по підлозі) провокують самі батьки: на вулиці на дитячих майданчиках час від часу можна почути такі слова батьків: «Ось будеш хникати, я тебе Баб-Язі віддам». Але ж такі слова просто кричать дитині: «Ти поганий» і навіть: «Ти нам такий не потрібен». І звичайно, в таких фразах присутні розчарування батьків у своїй дитині. Припиніть казати такі речі, а замість цього-поговорить зі своєю дитиною віч-на-віч та поясніть як робити не треба.
Дуже важливо завжди дарувати дітям позитивні погляди на світ і тоді вони теж будуть позитивними. От побачите!

Автор: Єлизавета Бурденко 

Про Песик Гавчик

Песик Гавчик - це Ваш надійний помічник. Веб-портал "Дитяий довідник Львова" - це його улюблене місце для проведення вільного часу. Йому дужеподобається спілкуватись з Вами. Чим більше він спілкується з людьми, тим більше він вбирає в себе людського і, хто зна, може колись перетвориться на людину...