Ляльки ручної роботи та їх вплив на розвиток дитини

Ляльки ручної роботи та їх вплив на розвиток дитини
ляльки ручної роботи

Нулик та Сімка

Вплив іграшок на розвиток дитини важко преоцінити, а переваги іграшок з безпечних матеріалів – очевидні. 
Серед безкінечних стелажів з іграшками кожен з батьків шукає корисну та безпечну забавку. Ту, яка б приносила малюкові не лише радість, а й сприяла розвитку та допомагала пізнавати світ. Як таку вибрати? Як визначити, чи іграшка з безпечного матеріалу? І чи взагалі іграшки так потрібні дітям? Наші бабусі й дідусі точно не мали стільки конструкторів та машинок, скільки є у їхніх онуків.
Іграшки – це знаряддя, які діти використовують під час гри. Головна вимога – безпечні. Іграшки надають дітям можливість здобувати, практикувати і поступово вдосконалювати нові вміння. З їхньою допомогою формують навички, розвивають дрібну (точні рухи руками та пальцями) та велику моторику (біг, рухи руками та ногами).

Скажімо, гра ляльками розвиває уяву: дитина ставить себе на місце різних персонажів, переживає їхні емоції, вчиться піклуватись. Пазли розвивають здібність вирішувати завдання, а також тренують дрібну моторику рук.
Бавлячись, діти ще й здобувають відчуття впевненості в собі. Коли дитина закінчує пазл, їде на триколісному велосипеді чи створює бульбашку, вона розуміє, що їй все під силу, формується відчуття самоповаги.

ляльки ручної роботи

Лунтик

Іграшки також будують основу для розвитку дружніх відносин з іншими дітьми. В процесі гри маленькі люди визначають, що думають та відчувають інші, а також усвідомлюють, які дії – схвальні, а які – зазнають осуду.

До речі, не спокушайтесь на надто яскраві іграшки, з яких миготить різнокольорове світло та лунає пронизлива музика. Як правило, чим більше функцій виконує іграшка, тим менше дій робить ваша дитина в процесі гри. Відповідно, така забавка сприяє розвитку дитини менше, ніж традиційні кубики.

Безпека іграшок

Купуючи іграшку, зверніть увагу, чи не містить вони деталей, які дитя може заковтнути. Не має бути і гострих кутів, іграшка не повинна відгонити різким неприємним запахом. Варто також читати інструкцію, де вказано, для якого віку призначена іграшка. Те, що абсолютно безпечне для 6-річної дитини, може становити загрозу для трирічної.
Вітчизняні виробники уже можуть запропонувати безпечну, якісну та недорогу альтернативу китайським іграшкам. Є величезний асортимент різних об’ємних дерев’яних конструкторів, м’яких іграшок, настільних ігор та пазлів.

Галина Ткачук

Іграшки ручної роботи або “хенд-мейд” ляльки від Галини Ткачук

Ще однією чудовою альтернативою для батьків є купівля ексклюзивних хенд-мейд іграшок, серед яких є і ляльки ручної роботи. Ручна робота майстра передає тепло душі у кожній деталі такої іграшки. Це підтверджує Галина Ткачук – засновниця Kralechka Handmade Dolls та майстер по створенню в’язаних ляльок і персонажів мультфільмів. З під її гачка вже вийшли такі дитячі в’язані іграши як Нулик і Сімка з мультику “Фіксики”, Лунтик та Міла, кішечка Мері з “Котів-аристократів”, новорічні

півники, сніговички та надзвичайно красиві ляльки. Всі іграшки створені з акрилу чи напіввовни, наповнені гіпоалергенним холофайбером, виготовлені вручну і, що найважливіше, ці  ляльки ручної роботи абсолютно безпечні для дітей.
“Мені давно подобалось в’язання, але познайомившись з технікою амігурумі (інша назва вˈязаних іграшок – прим. авт.), я зрозуміла, що вˈязані ляльки – моя улюблена справа. З досвіду знаю, що знайти дитині улюбленого персонажа мультфільму чи ляльку не завжди можливо, тому я радо виконую побажання маленьких замовників. Можна змінювати розмір, колір чи додавати деталі виробу. Дитяча усмішка і унікальність іграшки, якої точно не буде ні в кого в садочку, :) – ось головне задоволення від ручного створення ляльок Kralechka Handmade Dolls, – розповіла Галина Ткачук.

Про Песик Гавчик

Песик Гавчик - це Ваш надійний помічник. Веб-портал "Дитяий довідник Львова" - це його улюблене місце для проведення вільного часу. Йому дужеподобається спілкуватись з Вами. Чим більше він спілкується з людьми, тим більше він вбирає в себе людського і, хто зна, може колись перетвориться на людину...