Контроль дитини ВКонтакті

Контроль дитини ВКонтакті

Чи можна вважати контроль дитини ВКонтакті або у інших соцмережах додатковим спілкуванням? Кожен сам для себе вирішує: свобода або самостійність. Так само кожна родина особисто вирішує, чим обернуться соціальні мережі для батьків та їх дітей: відсутністю живого спілкування або допоможуть краще розуміти один одного. Для більшості підлітків, як годинами сиділи за комп’ютерами соціальні мережі спочатку були одним зі шляхів спілкування з однокласниками та друзями, коли немає часу на спілкування особисте.

Пізніше стало більш ніж очевидним, що ВКонтакті, Facebook та інші це спосіб відсторонитись, сховатись від батьків і в той самий час – така собі скринька для таємниць, свій світ. Раніше батьків та їх дітей розділяла робота, якій присвячують дорослі більшу частку свого життя (знову ж таки – заради дітей), тепер їх розділяє ще й віртуальний простір, де вони ховаються від батьків. І найголовніше питання: «Чому?» Можливо, з боку батьків недостатньо уваги і вони шукають її в інших місцях… Тоді психологи почали рекомендувати батькам завести й собі сторінки в цих мережах, зафрендити (тобто стати друзями) своїх діточок та слідкувати за ними. Та чи є це панацея усіх бід? Звісно ж, ні. Якщо дитина не має довіри до батьків в реальному житті, то й запрошення в друзі ще більше відсторонить її від старшого покоління. Якщо довіра є – соціальні мережі стануть додатковим способом спілкування з близькими. Не забуваймо, що вже майже всюди є Wi-Fi, який дозволяє спілкуватись будь де. Отож, питання починається з довіри в реальному світі. А вже потім соціальні мережі стають дзеркалом, яке відображає існуючу ситуацію.

Разом з тим, соціальні мережі це дійсно додатковий шлях, що допоможе завоювати довіру молодших. Якщо вам дійсно цікаво, чим живуть ваші діти у жодному разі не слід створювати в мережах тотальний контроль дитини. Це повинна бути спроба відвертого спілкування, бажання дізнатись, що турбує. Інакше це лише ще більше нашкодить.

Все ж таки основним негативним аспектом залишається так звана заміна реальності – коли дитина (та й дорослі) віддають перевагу віртуальному світу, та забувають про реальний. Однак дитячі психологи одностайно за Інтернет в житті дітей, бо є в цьому й позитивний нюанс – розширюється кругозір, з’являються нові знайомі та знання. Тобто в усьому повинна бути гармонія, починаючи з рівноваги та довіри в кожній родині. Ця дискусія розпочалась давно, та ще й досі триває. Чи контролювати дитину? Контроль або бажання бути ближче – це вирішувати кожній родині індивідуально.

Дитячий довідник Львова радить проводити дітям час у спортивних гуртках та на свіжому повітрі, це корисно як дітям так і дорослим.

Автор: Крихели Ангелина <angelinakrikheli2133(at)yandex.ru>

Про Песик Гавчик

Песик Гавчик - це Ваш надійний помічник. Веб-портал "Дитяий довідник Львова" - це його улюблене місце для проведення вільного часу. Йому дужеподобається спілкуватись з Вами. Чим більше він спілкується з людьми, тим більше він вбирає в себе людського і, хто зна, може колись перетвориться на людину...