Дитина і телевізор

Дитина і телевізор

Дитина і телевізор, з якого віку можна дозволяти дитині дивитись телевізор і як довго? Людина завжди прагне до вдосконалення свого життя. Електронні пристрої покликані полегшувати її побут, економлячи дорогоцінний час. У цьому питанні варто зазначити одну важливу деталь. Якщо люди старшого покоління до «блакитних екранів» звикали поступово, вже у зрілому віці, то знайомство із цим винаходом людства у дітей відбувається вже у ранньому дитинстві. Дітлахи вже починаючи із трирічного віку дивляться мультики.

Дитина і телевізор

Часто буває так, що батьки, аби заспокоїти надто активного малюка, вмикають йому телевізор з мультиплікаційними каналами і якийсь час дитина сидить немов зачарована, споглядаючи на кольорові картинки мультиків. Корисно це чи ні? Звичайно, якщо такі перегляди забирають півгодини на день, то нічого страшного тут немає. Однак, якщо батьки вже надто зловживають допомогою телевізора, то це проблема. У жодному разі, стверджують дитячі лікарі і психологи, не можна вдаватись до таких методів заспокоювання. Передусім батьки мають знайти час на живе спілкування із дітьми, прогулянки з ними, читання книг, відвідування дитячих гуртків. Зрештою, такі ж комікси можна переглядати і в друкованому вигляді. Сьогодні дуже багато видавництв пропонують цікаві книжки для дітей будь-якого віку, тому, дитина і телевізор не такі вже й сумісні речі.

Тому, перша порада для батьків: не варто вмикати телевізор тоді, коли дитина вередує чи занадто активна. Краще встановити певний час, коли малюк зможе із вашого дозволу подивитися телевізор. До того ж, екран збуджує і без того хитку психіку дитини, а надто, коли герої мультиків б`ються чи сильно кричать. Коли вам наступного разу раптом захочеться вимкнути телевізор, дитина почне нервувати і Вам доведеться поступитися. А цього допускати ніяк не можна! Адже тоді малюк навіть не зверне увагу на Ваше прохання, або влаштує чергову істерику.

Що ж робити, аби і дитина почувалася комфортно, і Ви не нервувалися? Психологи радять вести бесіди із дітьми про шкідливість частого перегляду телепередач. І не варто думати, що коли дитина маленька, то нічого не зрозуміє. Зрозуміє, якщо Ви терпляче і лагідно їй це поясните. А взагалі пам`ятайте: саме Ви, батьки, маєте найбільше уваги приділяти своїм дітям. Дитина пішла вмикати телевізор? Покличте її до себе і запропонуйте прочитати разом нову казку чи оповідання. Або пошити для ляльки сукню, якщо це дівчинка. Або поганяти м`яча на подвір`ї, якщо це хлопчик. Більше розмовляйте з дітьми, більше цікавтеся їх дозвіллям і проводьте його з ними.

Але ось ви просите дитину вже півгодини вимкнути телевізор, а вона навіть не реагує на Ваше прохання…Або ж реагує криком і істерикою? Залиште малюка в спокої, пошкодуйте його психіку. Просто наступного разу вибирайте для перегляду корисні мультики замість сучасних коміксів, які нічого корисного дітям не приносять. Ось, тут і є користь телевізора. Якщо дитина буде переглядати гарні, повчальні мультики чи фільми зі змістом, вона щось із цього винесе.

У шкільному віці теж варто контролювати процес перегляду дітьми телепередач. Адже не секрет, що серед них є такі, які взагалі шкідливо дивитися. Те ж саме стосується і «сидіння» за комп`ютером. Звичайно, в сучасному суспільстві комп`ютер – це скоріше потреба аніж розкіш, однак чим пізніше відбудеться знайомство дитини із ним, тим краще. На все свій час.

Пам`ятайте, діти – це відображення Вас самих. І часто вони просто роблять те, що і їх батьки. Якщо ви годинами дивитесь телевізор, то не зривайте злість на дітях, які роблять те ж саме. Тому, передусім, змініть своє ставлення до цієї проблеми, а вільний час присвятіть дітям, а не телевізору. Відвідуйте дитячі спортивні гуртки, дитячі розважальні центри, курси іноземних мов для дітей і дитині просто ніколи буде дивитись телевізор.

Автор: Ірина Мадзій

Про Песик Гавчик

Песик Гавчик - це Ваш надійний помічник. Веб-портал "Дитяий довідник Львова" - це його улюблене місце для проведення вільного часу. Йому дужеподобається спілкуватись з Вами. Чим більше він спілкується з людьми, тим більше він вбирає в себе людського і, хто зна, може колись перетвориться на людину...