Батько в житті дитини

Батько в житті дитини

Батько в житті дитини відіграє не останню роль і це правда. Існує багато думок, що за своєю природою лише матері сприймають і люблять дітей такими, якими вони є, а чоловік не жінка, тому не може любити дитину так, як її любить мама. Але ніхто не замінить тата маляті.
З самого дня народження, та поки дитина не почне ходити і впевнено говорити, батько та мати повинні доповнювати один одного у всьому, починаючи з догляду до виховання. Батько в житті дитини не повинен займати останнє місце. Помилкова думка деяких татусів полягає в тому, що вони вважають, що батько не такий важливий дитині у віці до одного року, поки вона ще зовсім маленька. Але така відчужена поведінка та холодність чоловіка по відношенню до власної дитини легко вловлюються немовлям і можуть вплинути на його врівноваженість. Маленька дитина як губка вбирає все що відбувається навколо, емоційний стан батьків. Це тільки здається, що дитині після народження потрібна одна лише мама. Проходить небагато часу і почуття у дитини починають проявлятися більш яскраво і набувають нових відтінків. Малюк не тільки знає маму, але і реагує на тата – дізнається, посміхається з симпатією. Якщо тепло і молоко малюк отримує від мами, а розваги та ігри – від тата, це допомагає йому краще зрозуміти, що світ не обмежується мамою, робить його більш самостійним, допитливим і активнішим. У малюка з перших днів формується уявлення про нормальну модель сімейних стосунків, яка буде відігравати важливу роль у всьому його житті. Батьківське ставлення, стиль виховання, характер поводження суттєво впливають на особливості розвитку дитини, формування її особистості, рис характеру протягом усіх років дитинства. На прикладі мами і тата дитина вчиться розуміти, чим відрізняються ролі чоловіка і жінки, якими можуть бути їхні стосунки.
Прекрасні діти виростають у тих сім’ях, де мати та батько по-справжньому люблять одне одного і разом із тим люблять і поважають інших людей. У такої дитини — мир і спокій у душі, стійке моральне здоров’я, щиросерда віра в добро, віра в красу людську, віра в слово вихователя, чутливість до засобів впливу на людську душу — доброго слова й краси. Для того, щоб дитина росла фізично здоровою та впевненою у собі потрібно проводити більше часу на дитячих майданчиках, ігрових площадках та займатись у дитячих спортивних гуртках.

Автор: Вероніка Науменко 

Про Песик Гавчик

Песик Гавчик - це Ваш надійний помічник. Веб-портал "Дитяий довідник Львова" - це його улюблене місце для проведення вільного часу. Йому дужеподобається спілкуватись з Вами. Чим більше він спілкується з людьми, тим більше він вбирає в себе людського і, хто зна, може колись перетвориться на людину...